,,BohaterON - włącz historię!"

Sprawozdanie z realizacji zadań kampanii

w SP w Wędrzynie

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, w  październiku 2023r., brała udział w kampanii  ,,BOHATERON - włącz historię”, której celem było uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. W akcji uczestniczyli uczniowie szkoły oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na zajęciach z wychowawcami, uczniowie zapoznali się z materiałami edukacyjnym dostępnymi na stronach internetowych. Przeprowadzono pogadanki na temat bohaterskiej postawy żołnierzy oraz dzieci walczących o wolność, w czasie powstania. Uwrażliwiono uczniów na szacunek, pamięć i dumę wobec takich bohaterskich czynów. Dzieci dowiedziały się również, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

Wykorzystano różnego rodzaju teksty historyczne i opowiadania, karty pracy i kolorowankę - postać Małego Powstańca, który stanowi symbol pamięci o dzieciach biorących udział w Powstaniu Warszawskim oraz kolorowankę pt. ,,BohaterON w Twojej Szkole 2023”, dostępną na stronie internetowej bohateronwtwojejszkole.pl.

Dzięki tym lekcjom, uzmysłowiono młodemu pokoleniu, że żyją jeszcze Bohaterowie tamtego tragicznego wydarzenia. Należy pamiętać o wszystkich uczestnikach tej heroicznej walki i darzyć Ich szczególnym szacunkiem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wędrzynie  zapewniają o pamięci i o woli przekazywania wiedzy o powstaniu, przyszłym pokoleniom.