Europejski Dzień Sportu Szkolnego

29.09.2023

29 września to szczególny dzień dla szkół i uczniów w całej Europie. To Europejski Dzień Sportu Szkolnego, inicjatywa promująca aktywność fizyczną, zdrowy tryb życia i wspólnotę szkolną. W dniu, który obchodzimy dzisiaj, młodzi ludzie w całej Europie biorą udział w różnych aktywnościach sportowych, uczy się współpracy i zdobywa cenne doświadczenia.

Nasza szkoła jak co rok pod przewodnictwem pana Krzysztofa Kosiora również wzięła udział w tym jakże ważnym dniu. W 30 minutowym ćwiczeniach wzięli udział wszyscy uczniowie oraz nauczyciele obecni w tym dniu w szkole. Europejski Dzień Sportu Szkolnego, to ważne wydarzenie, które podkreśla znaczenie aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i wspólnoty szkolnej. To czas, kiedy uczniowie mogą czerpać radość z ruchu, uczyć się współpracy i budować przyjaźnie. Dla szkół i uczniów w całej Europie to doskonała okazja, aby razem celebrować zdrowie i sport!

Pamiętajmy, że aktywność fizyczna to nie tylko sposób na utrzymanie zdrowia, ale także na rozwijanie wartościowych umiejętności społecznych i emocjonalnych. Niech Europejski Dzień Sportu Szkolnego będzie inspiracją do tego, aby codziennie dążyć do aktywnego i zdrowego życia.

T.L.