Święto VII Batalionu Strzelców Konnych

Boisko sportowe Orlik oraz amfiteatr - nadanie imienia

Dnia 22.09.2023r. uroczystości obchodów święta 7 batalionu poprzedziła msza w kościele garnizonowym p.w. św. Sebastiana w Wędrzynie, w intencji żołnierzy oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem żołnierzy poległych w misji wojskowej w Afganistanie.

Z okazji święta, amfiteatr znajdujący się na terenie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie otrzymał imię śp. sierżanta Szymona Sitarczuka, a boisku sportowemu Orlik nadano imię śp. sierżanta Pawła Poświata. Odsłonięcie symbolicznych tablic amfiteatru i boiska Orlika dokonali rodzice wymienionych żołnierzy. W uroczystości brała udział cała społeczność uczniowska oraz dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły.

W uroczystościach burmistrza Sulęcina reprezentowała zastępczyni burmistrza Iwona Walczak, a Radę Miejską Sulęcina wieceprzewodnicząca Rady Anna Wyczachowska.

źródło: sulecin.pl