Dni adaptacyjne

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej z pewnością jest momentem przełomowym w życiu 3-latków. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice odczuwają stres i są pełni obaw. Aby więc pomóc zminimalizować niepewności spowodowane pierwszymi dniami pobytu w przedszkolu, w dniach 17.08-18.08.2023r. w godzinach 9.00-11.00 w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie odbyły się Dni Adaptacyjne. Podczas naszych wspólnych spotkań, dzieci wraz z rodzicami miały możliwość zapoznania się ze swoimi wychowawcami, zobaczyły salę przedszkolną, łazienkę, szatnię oraz przedszkolny plac zabaw. Nie zabrakło również wspólnych zabaw, które pozwoliły nam wzajemnie się poznać. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania okazał się czas, kiedy każde z dzieci mogło wybrać swój znaczek, który będzie widniał na jego własnej szufladce oraz szafce w szatni. Na koniec odbyły  się „tańce-hulańce” oraz swobodne zabawy, na które również dzieci z pewnością czekały, rozglądając się po sali pełnej nowych zabawek. Czas spędzony wspólnie był pełen radości i śmiechu dzieci, z czego się bardzo cieszymy, a duża frekwencja również przyczyniła się do miłej atmosfery.

Dziękujemy i czekamy na Was!

Agnieszka Faber