Dzień Dziecka 2023 w SP Wędrzyn

Święto wszystkich Dzieci!:)

Któż nie chciałby choć na chwilę znów stać się dzieckiem? Dzień Dziecka to najlepsza okazja, aby przypomnieć sobie o tym, że w każdym z nas jest jeszcze coś z malucha. Jedno jest pewne, dzieci oczekują od nas czegoś specjalnego. Wcale nie wielkich i drogich prezentów. Pomimo, że są małe, rozumieją, że ważniejszy jest spędzony razem czas lub oryginalny pomysł. W tym roku każdy wychowawca miał własny pomysł na „prezent” dla swoich wychowanków. Najlepszy pomysł? Wycieczka. Tak postanowili spędzić swoje święto uczniowie z klasy 5, 6 i 7. Wybrali się do Wrocławia, aby cieszyć się przygodą w ZOO, a starsi do Parku Trampolin w Gorzowie Wlkp. Dodatkową atrakcją i nauką było samodzielne kupienie biletu autobusowego i dojazd kursem PKS, co zrobili uczniowie klasy 7. Również klasy 8 wybrały się na pieszą wycieczkę po okolicach Wędrzyna. Najmłodsi postanowili spędzić ten czas na terenie szkoły, gdzie mogły nareszcie robić to, na co zawsze miały ochotę, ale nigdy nie było czasu. Klasa 2 wykorzystała swój prezent bardzo aktywnie - projektując koszulkę we własne wzory, pierwszaki i sześciolatki grały w ulubione gry. Trzecioklasiści wraz z kolegami odegrali mecz piłki nożnej, a klasa 4 zbudowała sobie z kolorowych klocków warownię, do której zapraszała kolegów i koleżanki z klas młodszych. Nie zabrakło pieczonej kiełbaski i lodów. Dzień Dziecka był słoneczny, kolorowy i radosny, i tylko takich dni życzymy wszystkim dzieciom, nie tylko w dniu ich święta.

B.Sz.