Majowe Święta Narodowe - uroczysty apel w SP Wędrzyn

WIWAT KONSTYTUCJA!!!

,,Grają trąby, dzwonią dzwony,

Radość dziś napełnia kraj.

W Polsce wielkiej, odrodzonej

Wiwat! Wiwat Trzeci Maj!”

To już 232 rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Z tej okazji 26 kwietnia 2023r.   w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, jak co roku, upamiętniono  uroczystym apelem ten doniosły fakt w historii Polski. Szkoła od lat krzewi historię, tradycję           i kulturę narodową wśród młodych ludzi.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, przepełniony patriotyczną wymową. Recytowali wiersze i śpiewali pieśni. Radość i wolność majowego święta wspaniale pokazał taniec w wykonaniu sześciolatków. Nie zabrakło odświętnych strojów, kotylionów i symboli, ważnych dla naszego narodu. Apel był okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz bycia dumnym z polskości. Przypominamy karty historii, by czerpać z nich siłę i mądrość,  wartości, które pozwoliły Polakom  przetrwać czasy rozbiorów i trudny wiek XX.

Uczniowie przypomnieli także o Dniu Flagi.

Jak długo biało – czerwone barwy kojarzone będą z Polską i Polakami, zależy wyłącznie od nas, a przede wszystkim, od dorastającej młodzieży.

B.K.