Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki

Niedożywienie, szczególnie wśród dzieci, to problem występujący przede wszystkim w najuboższych krajach świata. Jednym z regionów dotkniętych tym problemem jest Róg Afryki, do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia.

Dzieci z przedszkola i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, wprowadzeni w tematykę zajęć, zastanawiali się czego potrzebuje każde dziecko, aby prawidłowo się rozwijać? Wspólnie doszli do wniosku, że: dla prawidłowego rozwoju potrzebują odpowiednich warunków: bezpiecznego domu, odpowiedniego jedzenia, dostępu do wody, miejsca do odpoczynku, zabawy, opieki rodziców. Dzieci z wielkim przejęciem obejrzały film pt. ,,Dlaczego ważne jest to, jak się odżywiamy?” oraz o Rogu Afryki i  pomocy, jaką niesie w tych krajach UNICEF. Tworzyły również ,,Talerze zdrowia”, plakaty, zawierające kilka wybranych przez siebie artykułów spożywczych, które uważały za zdrowe i smaczne, i które według nich należy spożywać, aby być zdrowym. Podsumowaniem zajęć była pogadanka nt. ,,Jak być dla siebie lepszym?” i ,,Dlaczego relacje są ważne?”.

Postanowieniem naszych wychowanków od dzisiaj jest pomaganie i udział w każdej akcji charytatywnej, która będzie miała na celu pomoc dzieciom w Rogu Afryki, promowanej przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF.

A.G., B.I.