Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287677
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Innowacja pedagogiczna - Reading is your power

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klasy 8a i 8b brali udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego  Reading is your power, której jednym z głównych celów było  zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, rozbudzenie pasji do czytania w języku obcym.

Lekturą, którą przeczytali uczniowie była książka wydawnictwa Pearson English Readers The Galapagos napisana przez Izabellę Hearn.

Praca z książką składała się z trzech etapów: wprowadzenia do książki - pre-reading, samodzielnego czytania w domu – self reading, pracy z tekstem w klasie - while reading oraz post-reading, czyli ćwiczeń utrwalających materiał leksykalny i gramatyczny  lektury.

Uczniowie prowadzili zeszyt lektur wpisując kluczowe zwroty, wklejali karty z ćwiczeniami lub tworzyli lapbooki, które były ciekawą formą podsumowania książki. Jednak najwięcej emocji wzbudziła wypowiedź ustna - streszczenie przeczytanej lektury. Rekordziści wypowiadali się nawet przez cztery minuty mówiąc płynnie po angielsku!

Gdzie są położone wyspy Galapagos? - na tak postawione pytanie odpowie każdy uczeń klasy 8 w Szkole Podstawowej w Wędrzynie … i to w języku angielskim! :)

Autorka innowacji

Joanna Skrzypacz