Wtorek, 2024-04-30

Imieniny: Balladyny, Lilli

Dbamy o zdrowie jesienią

W ramach tygodnia o zdrowiu dzieci z grupy 3-latków z oddziału przedszkolnego w Wędrzynie, podczas zajęć bawiły się w zabawę tematyczną „Kiedy do domu zapuka choroba”. Dzieci zapoznały się z pracą wykonywaną przez lekarza. W tym dniu maluchy bawiły się w „dom”. Odgrywając krótkie scenki uczyły się, jak trzeba postępować i dokąd się udać, gdy któryś z członków rodziny źle się poczuje. Nauczyciel grupy, Pani Basia wcieliła się w rolę lekarza rodzinnego, a dziecko w pielęgniarkę. Mierzono gorączkę, przepisywano leki, udzielano wskazówek. Później była zmiana. Kolejne dzieci chętnie wcielały się w rolę lekarza i pielęgniarki. Zabawa była udana i wszystkim się podobała. Przedszkolaki przygotowywały również zapasy na zimę, miały okazję zobaczyć i samodzielnie zakisić oraz zaprawić przetwory, np. ogórki, paprykę, dynię, cukinię oraz kompot z jabłek. Podczas zapraw nauczycielka zwracała uwagę na wartość odżywczą warzyw i owoców. Zachęcała do robienia przetworów w domach rodzinnych dzieci.

B. Sembratowicz