Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata – Polska!

To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!”

8 listopada w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji grupa 5 latków zorganizowała występ, na który zaprosiła Dyrekcję, Rodziców oraz grupę 6-latków i przedstawicieli 3 i 4 latków wraz z nauczycielami. Podczas występu dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz tańce, a w tym Poloneza, którym rozpoczęliśmy naszą akademię. Nie zabrakło również oczywiście Hymnu Polski, który został odśpiewany wspólnie z gośćmi. Podczas uroczystości panował podniosły klimat i powaga. Nie zabrakło również łez wzruszenia.

Uroczystość ta, miała na celu rozwijanie wśród wychowanków poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była też pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Agnieszka Faber