XXIII Memoriał Stanisława Ożoga

Dnia 22 października 2022r.  na Stadionie im. Stanisława Ożoga w Sulęcinie odbył się XXIII Memoriał Stanisława Ożoga. Lekkoatlety i olimpijczyka, który reprezentował Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. Celem imprezy – oprócz uczczenia pamięci związanego z Sulęcinem Stanisława Ożoga – była promocja biegania, zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród mieszkańców naszego miasta.

Pięknego sobotniego poranka liczna reprezentacja wędrzyńskiej podstawówki stawiła się na sulęcińskim stadionie i wzięła udział w zmaganiach sportowych.

Imprezę otworzył p. Dariusz Ejchart, który motywował uczestników do uzyskania jak najlepszego czasu w biegowej rywalizacji i oficjalnie zainaugurował pierwsze biegi – dla dzieci i młodzieży we wszystkich kategoriach wiekowych.

Przedszkolaki i uczniowie klas I - III mieli do pokonania dystans 300 m, a uczniowie klas IV-VIII rywalizowali na dystansie 400 m.

Następnie, punktualnie o godzinie 11:00, przyszedł czas na start Biegu Memoriałowego na dystansie 10 km.

W międzyczasie, na uczestników czekał ciepły posiłek regeneracyjny w postaci pożywnej grochówki.

Czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Miłosz Piernik - III miejsce w kategorii przedszkoli i Filip Jakubowski - I miejsce w kategorii klas II .

Gratulujemy!

Krzysztof Kosior