,,Zachowaj trzeźwy umysł" - podsumowanie kampanii

W Domu Joannitów, w Sulęcinie 7 czerwca 2022 roku odbyło się podsumowanie XXI Edycji ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Kampania realizowana była okresie od 1 kwietnia 2021 roku do 30 listopada 2021 roku we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Sulęcin i w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Sulęcinie. Ze względu na panującą pandemię zajęcia odbywały się częściowo w wersji on-line, a następnie tradycyjnie w szkole. Kampania odbywała się pod hasłem „W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA” w dwóch kategoriach:

„Szczęśliwa chwila szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie” – konkurs literacko-plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów szkolno-przedszkolnych „Rozwiąż krzyżówkę” – konkurs krzyżówkowy dla uczniów szkół podstawowych.

16 prac zostało wyróżnionych i nagrodzonych przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu. Gmina Sulęcin dodatkowo nagrodziła 6 uczniów szczególnie zaangażowanych w konkurs. Zastępca Burmistrza Sulęcina Iwona Walczak oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulęcinie Andrzej Stefan Żelechowski wręczyli dyplomy i nagrody laureatom oraz certyfikaty nauczycielom, pedagogom i dyrektorom szkół. Fundacja przyznała również certyfikat Gminie Sulęcin, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Sulęcinie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy otrzymali wyróżnienie w konkursie plastyczno - literackim pod hasłem:

„Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie”:

Julia Kukulska

Zofia Stańczyk

Blanka Markowska

Gosia Faber

Laureatom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej XXII edycji.

Organizatorem kampanii jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulęcinie, a realizatorem Gmina Sulęcin poprzez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie.

Tekst i zdjęcia: Ośrodek Pomocy Społecznej z Sulęcina.