Hodowla dżdżownicy w 1B

Pożyteczne zwierzęta w naszych ogrodach

W ramach zajęć edukacji przyrodniczej uczniowie klasy 1b założyli klasową hodowlę dżdżownicy. Każdy pierwszak już wie, że dżdżownica to pożyteczne zwierzątko, które warto mieć w ogrodzie. Dzieci przyniosły do szkoły doniczki, ziemię, zebrały z terenu wokół szkoły patyki i suche liście, a następnie z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Sypały  warstwami ziemię do doniczek, wkładały zebrane elementy kompostu, a następnie umieszczały w tym środowisku dżdżownicę przyniesioną przez panią. Każda doniczka została opisana. Potem ustawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby obserwować pracę zwierzątka. Takie zajęcia są wspaniałą okazją do rozwijania umiejętności poznawczych oraz kształtowania opiekuńczej postawy wobec spotkanych w swoim życiu zwierząt.

B.Sz.