Spotkanie w bibliotece - wizyta klasy 2 w KW w Wędrzynie

Dnia  09.05.2022r. klasa II wybrała się do biblioteki w Klubie Wojskowym w Wędrzynie na spotkanie z bohaterami bajek całego świata. Dzieci przywitała Czarownica wraz z Królewną Śnieżką, które wprowadziły dzieci do magicznego świata baśni i bajek. Pośród wielu książek dla dzieci, ożyły bajkowe postacie, które zachęcały przybyłych gości do udziału w konkursach i  zagadkach.

Podczas spotkania nie zabrakło wesołych zabaw. Tego dnia biblioteczne pomieszczenia zamieniły się w bajkowe krainy. W każdej z nich panował inny nastrój i inna postać bajkowa. Wypożyczalnia dla dzieci stała się tajemniczym lasem z bajki o Smerfach.

Po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia, otwierały zaczarowany kuferek i sięgając po rekwizyt, odgadywały co to za bajka. Okazało się, że dzieci znają bajki doskonale.

Kolejne stanowisko to postacie ze świata zwierząt: Kaczor Donald, Król Lew.  Każde kolejne zwierzę wywoływało wśród oglądających wiele emocji. Dzieci żywo reagowały na ukazujące się zwierzęta, przy czym  największe zachwyty wywołały u nich Pingwiny z Madagaskaru.  Dzieci wzięły także  udział w inscenizacji „ Rzepki” Juliana Tuwima.

Impreza była nie tylko dobrą zabawą, ale też promowała czytelnictwo oraz zachęcała do rozwijania swoich zainteresowań czytelniczych. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do magicznego świata książek na co dzień.

A.G.