Dzień Czekolady

Dzień Czekolady jest niewątpliwie najsłodszym dniem w roku. 12 kwietnia dzieci  z grup: Krasnoludki i Biedronki z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie, świętowały ten dzień. Na początek przedszkolaki poznały historię czekolady, proces jej produkcji oraz wartości jakie posiada. Następnie miały możliwość spróbowania różnych smaków czekolady: mlecznej, gorzkiej, białej, nadziewanej, z bakaliami oraz wyrażenia opinii na temat tego, która z nich była najsmaczniejsza. Kolejnym zadaniem było posmarowanie wafelków kremem czekoladowym oraz ich zjedzenie. Podsumowaniem była niespodzianka – fontanna z czekolady. Każde dziecko mogło zanurzyć w niej swój ulubiony owoc. W dobrych humorach, ponieważ czekolada poprawia nastrój, zakończyliśmy dzień pokolorowaniem „czekoladowych” ilustracji.

M. Krystman