Znajdź szkołę z pasją! Wizyta w Rogozińcu

,,Podążaj za swoją pasją,

odważnie realizuj marzenia!’’

Simona Kossak

Uczniowie klas VII – VIII Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie 16 marca 2022 roku, w ramach doradztwa zawodowego, odwiedzili Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu. Jest to szkoła mundurowa z  siedemdziesięcioletnią tradycją w kształceniu leśnym. Jedna z jedenastu ministerialnych szkół leśnych w Polsce.

Nasi uczniowie dowiedzieli się ważnych informacji o funkcjonowaniu szkoły i internatu oraz o możliwościach spędzania wolnego czasu po lekcjach ( strzelnica multimedialna, siłownia, spacery w plenerze). Szkoła posiada bogato wyposażone warsztaty, przygotowujące do pracy w lesie na profesjonalnym sprzęcie. Mieliśmy okazję wziąć udział w konkursach z nagrodami, popisać się posiadaną wiedzą. Zobaczyć tropy zwierząt, rodzaje drewna, gatunki insektów, skorzystać z symulatorów halwestera i forwardera, postrzelać z łuku i obejrzeć praktyczną obsługę pilarki spalinowej. Największe zainteresowanie wzbudziło spotkanie z przedstawicielami kół:  sokolniczego i sygnalistów myśliwskich ,,Głos kniei”. Przyszli absolwenci i siódmoklasiści byli pod wielkim urokiem spotkania z pustułką, myszołowem i puszczykiem. Pełni emocji, obserwowali ptaki i zadawali wiele pytań, dotyczących ich życia. Podsumowaniem wizyty było wspólne pieczenie kiełbasek.

Dla niektórych uczniów ten dzień był nieoczekiwaną zmianą edukacyjnych planów na przyszłość. Uczniowie uświadomili sobie, że szkołę ponadpodstawową, należy wybierać świadomie.

B.K.