Przedszkolaki w schronisku w Ługach Górzyckich

Rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania się na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych – to idea jaką niesie wolontariat i bezinteresowna pomoc. Nasze Przedszkole chętnie angażuje się w taką działalność.W tym roku w ramach Międzynarodowego Dnia Pomocy Potrzebującym, grupy przedszkolne 5-latki oraz grupa 0 „b” postanowiły wspomóc schronisko „Kolebka Słońca” w Ługach Górzyckich. Z zebraną wcześniej karmą, kocami oraz pysznymi psimi przekąskami, przedszkolaki dnia 22 lutego zawitały do schroniska. Miały możliwość zobaczyć pracę w takim miejscu, poznać zasady adopcji psa oraz przywitać się  z kilkoma psimi mieszkańcami. Jesteśmy pewni, że mali pomocnicy z otwartym sercem będą patrzeć na osoby potrzebujące i nie zostawią ich w potrzebie.

A.D.