,,Bądź bezpieczny w Internecie!"

Dzień

Bezpiecznego

Internetu

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był dnia 8 lutego, uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pedagoga szkolnego. Dzieci obejrzały filmy w ramach kampanii „Bądź z innej bajki”, rozmawiały na temat możliwości uzyskania pomocy w przypadku zagrożeń oraz otrzymały kolorowankę z logiem DBI 2022.

Uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach na temat: „Internet bez hejtu”, podczas których obejrzeli film „Dodaj znajomego” oraz układali z rozsypanek katalog zasad antyhejtowych, który pomoże im uniknąć przykrych sytuacji w sieci oraz pokaże jak reagować na hejt.

Wychowawcy klas 5-8 podczas zajęć zdalnych ze swoimi podopiecznymi także poruszyli temat bezpieczeństwa w Internecie.

W szkole przygotowane zostały gazetki ścienne informujące o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu, także podczas edukacji zdalnej.

Pedagog szkolny:

A. Łukaszkiewicz