Zajęcia kulinarne w oddziale zerowym

Zajęcia kulinarne dają dzieciom wiele satysfakcji. Uczą współpracy w grupie, są okazją do kształtowania nawyków higienicznych i kulturalnych. Przedszkolaki poznają nowe smaki, uczą się podstawowych technik kulinarnych i stosowania w praktyce zasad bezpieczeństwa w kuchni. Kulinarne zabawy wspomagają również sprawność manualną i precyzję ruchów. Jest to doskonałe miejsce, gdzie „Tadek Niejadek” ucząc się przez zabawę i praktyczne działanie przekonuje się, że warto zarówno zrobić jak i zjeść!!!

Tak było i u naszych 6-latków podczas ferii zimowych. W ramach projektu „Laboratoria przyszłości” mali kucharze mogli przygotować dla całej grupy przepyszną pizzę, tosty oraz słodkie naleśniki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem więc pewnie niedługo przedszkolaki po raz kolejny przygotują coś pysznego.

A.D.