Ferie zimowe w SP Wędrzyn

Podczas tegorocznych, pandemicznych ferii uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie uczestniczyli w dwóch wyjazdach do kina i na lodowisko. W każdym wyjeździe brało udział 20 uczniów.

Dnia 19 stycznia 2022 r. wybraliśmy się do Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury na film „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, a 21 stycznia 2022 r. spędziliśmy w MOK oglądając film „W 80 dni dookoła świata”. Wycieczki miały na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, oraz bezpiecznego zachowania w środkach transportu. To również doskonała okazja do integracji uczniów i wzmocnienia więzi koleżeńskiej.

Wyjazd na lodowisko OSIR Słowianka w Gorzowie Wlkp. odbył się 26 stycznia 2022r. Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia,  integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa.

Każdy wyjazd poprzedzony był pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz przypomnieniem wytycznych w związku z pandemią.

Wyjazdy były możliwe dzięki dofinansowaniu autobusu przez Radę Rodziców, oraz dofinansowaniu poczęstunków, wyjazdów do kina i na lodowisko przez Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta, za co serdecznie dziękujemy.

E.D.