PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

„Wszystko zaczyna się od przedszkola…”

Po półrocznej adaptacji  przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, przystąpiły do uroczystego pasowania. Zaproszenie na uroczystość od naszych przedszkolaków przyjęła pani Burmistrz Sulęcina, Dyrekcja naszej szkoły, Kierownik Klubu Wojskowego w Wędrzynie  i przedstawiciele rodziców. Podczas prezentacji programu artystycznego, dzieci wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również odwagą. Zaprezentowane wiersze, piosenki, zabawy rytmiczne wszyscy nagrodzili burzą oklasków. Punktem kulminacyjnym , było dokonanie przez pana Dyrektora „Aktu pasowania” poprzez symboliczne położenie ołówka na ramieniu każdego dziecka i wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków od zaproszonych na uroczystość gości. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Teraz już możemy powiedzieć, że jesteśmy pełnoprawnymi przedszkolakami.

A.B.