Jasełka i spotkanie wigilijne w 5-latkach

„Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku...” – tymi słowami piosenki grupa  5-latków  z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie, rozpoczęła przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki po wielu tygodniach nauki i prób dnia 21 grudnia zaprezentowały się całej przedszkolnej społeczności oraz zaproszonym gościom: pani wicedyrektor Annie Kapale oraz rodzicom z trójki klasowej. Podczas występu dzieci poprzez kolędy, wiersze oraz taniec opowiedziały o narodzinach Jezusa. Z dużym zaangażowaniem oraz przejęciem odtwarzały swoje role oraz prezentowały umiejętności wokalne  i recytatorskie. Radosna i świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Na koniec przedstawienia Pani Wicedyrektor złożyła dzieciom, pracownikom przedszkola oraz rodzicom najserdeczniejsze bożonarodzeniowe życzenia. Następnego dnia – 22 grudnia przyszedł czas na wspólne wigilijne „słodkie” spotkanie w czasie którego, dzieci wraz   z paniami mogły podzielić się opłatkiem, składać sobie życzenia, wspólnie kolędować oraz częstować się pysznymi smakołykami, w tym pierniczkami, które przedszkolaki same dekorowały. Dla wszystkich takie podniosłe i magiczne chwile na długo pozostają w pamięci, a ponadto są okazją do wzmacniania tradycji i zwyczajów.

M. Krystman

M. Sławiak