Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

• Odwiedziny: 1520399

Dzień Guzika

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki…

12 grudnia swój wielki dzień mają guziki… nie jest to przypadkowa data, bo jak się okazuje przypada na 12 dzień 12 miesiąca, a guziki liczy się przecież tuzinami lub grosami, na które składa się ich 12. Zoorganizowaliśmy taki dzień w naszym wędrzyńskim przedszkolu dzień później, czyli  13 grudnia w poniedziałek. Uważamy, że każdy taki nietypowy dzień jest wspaniałą okazją do realizowania zadań zawartych w Podstawie Programowej.  Przy okazji pod hasłem nietypowego dnia dzieci mogą dowiedzieć się kilku interesujących faktów, w czasie zabaw. Zgromadziliśmy w przedszkolu dużą ilość przeróżnych guzików.  Pomysłów na wykorzystanie guzików jest naprawdę nieskończenie wiele…Były zagadki na wprowadzenie do tematu o guzikach. Magiczny worek wzbudził wiele emocji...za pomocą dotyku trzeba było odgadnąć co jest w środku. Następnie guzikowe powitanie: Guzik tu,guzik tam, guzik krąży tu i tam. Jak to miło i wesoło, kiedy guzik krąży w koło. Guzikowe sprawności polegające na rzucie guzikiem do celu wzbudziły emocje i chęć rywalizacji.Wykonaliśmy na podłodze guzikowego węża. Był magiczny i wymagał od dzieci sporej pracy.Następnie guzikowa matematyka, czyli przeliczanie, segregowanie, klasyfikowanie…Nie zabrakło guzikowych nawlekanek, czyli ćwiczeń doskonalących sprawności manualne dzieci. Były to ćwiczenia motoryki małej, a zadaniem dzieci było nawlekanie guzików na sztywne  nitki, tasiemki i żyłki. Na koniec każdy otrzymał guzikowy medal z ,,czarodziejskim guzikiem". Najstarsza grupa przeszła próbę przyszywania guzika a dzieci młodsze uczyły się sprawnie zapinać guzikowe ubrania. Stworzyliśmy również guzikowe obrazki, które ozdobiły szatnię przedszkola. Oczywiście były też ciekawostki guzikowe, czyli ,,Domowe Przedszkole w Krainie Guzików", gdzie z prowadzącymi program trafiliśmy do pasmanterii.To był nietypowy dzień pełen kolorów, emocji i wrażeń.

E.J.