Andrzejki w klasach pierwszych w SP Wędrzyn

„Dziś cień wosku ci ukaże,

co ci życie niesie w darze”

Wtorek 30.11.2021 rozpoczęliśmy w szkole wielkimi przygotowaniami do klasowych Andrzejek. Wszystkie pierwszaki wzięły się do pracy, więc szybkozorganizowaliśmy stoiska z wróżbami i ozdobiliśmy klasę. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy.  Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec i dziwne cienie na ścianach. Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż,  a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. Warto wspominać i podtrzymywać tradycje naszych mam i babć, a przy tym dobrze się bawić w grupie rówieśniczej.

B.Sz. B.I.