Spotkanie z Panią Muzyką w nowym roku szkolnym 2021/2022

Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”  zajmuje się organizacją koncertów różnych rodzajów muzyki i współpracuje ze Szkołą Podstawową im. Żołnierza Polskiego już od wielu lat. Tegoroczny cykl  koncertów  rozpoczął się  20 X 2021r.  hiszpańskim  rytmem  pod hasłem:  „Z gitarą i kastanietami czyli hiszpańskie Ole!" dla uczniów klas młodszych i „Ognisty Świat Flamenco" dla klas starszych. Porywająca muzyka i rytmiczny taniec zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Koncert zaplanowany został w taki sposób, aby uczniowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w „przedstawieniu” muzycznym. Z ochotą wyklaskiwali gorące  rytmy oraz powtarzali wesołe okrzyki. Dowiedzieli się również jak wyglądają podeszwy butów do hiszpańskiego tańca i jak zbudowane są instrumenty muzyczne. Muzyka kształtuje sferę  emocjonalną i osobowość dziecka. Zajęcia muzykoterapii wspierają naturalny rozwój ucznia poprzez uwrażliwienie na różne elementy muzyki, mogą też odkryć drzemiący w młodych odbiorcach potencjał.           „ Ole! ”

B.Sz.