Uczniowie wędrzyńskiej podstawówki w XXVII Zjeździe Cyklistów

Dnia 25 września 2021r., po raz kolejny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, wzięli udział w  Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów. Grupa rowerzystów z wędrzyńskiej podstawówki, głównie uczniów klas starszych, wraz z nauczycielami i liczną grupą rodziców, zebrała się na terenie szkoły, by rozpocząć rowerową przygodę.

Zjazd odbywał się w tym roku w zmienionej formule. Wszyscy uczestnicy zjazdu spotkali się na terenie Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Oficjalnego otwarcia Zjazdu Cyklistów dokonał Burmistrz Sulęcina, p. Dariusz Ejchart wraz z zaproszonymi gośćmi. Następnie każda z grup udała się, obraną przez siebie trasą, na Uroczysko Lubniewsko. Grupa ze szkoły w Wędrzynie wybrała leśną trasę przy Żubrowskim Wąwozie. Zmęczeni, ale z dobrymi nastrojami wszyscy dotarli na metę zjazdu, gdzie odbył się piknik turystyczno - rekreacyjny. Chętni uczniowie wzięli udział w zabawach      i konkursach. Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w ruchu, to najlepsza forma rekreacji. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wędrzyna, urokliwą trasą wzdłuż Czerwonego Potoku.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w opiece i zabezpieczeniu trasy przejazdu.

Zachęcamy do udziału w następnym roku!

Krzysztof Kosior