Ślubowanie klas pierwszych w SP Wędrzyn

My, Pierwszoklasiści, ślubujemy wypełniać wszystkie obowiązki ucznia,

dbać o honor i dobre imię szkoły,

być dobrym kolegą, honorowym i odważnym Polakiem,

zawsze głosić idee zgodnie z zasadami humanitaryzmu …

Święto pasowania na ucznia celebrowane jest rokrocznie, ale zawsze z uroczystą powagą i wzruszeniem. Tak też było w piątek 08.10.2021r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnej społeczności, zaprezentowali program artystyczny i swoją wiedzę, czym udowodnili, że są godni tytułu ucznia. Podczas ceremonii uczniowie klas pierwszych  ślubowali sumiennie wykonywać swoje obowiązki, a poprzez swoje zachowanie oraz naukę być przykładem dla innych. Drugą część ceremonii wypełniły życzenia i gratulacje przekazane dzieciom przez panią Burmistrz Iwonę Walczak oraz Dyrektora szkoły pana Rafała Muellera, którzy życzyli uczniom wielu sukcesów w nauce oraz aby pobyt w szkole był udany i owocny:

Pogłębiajcie swoją wiedzę i kształtujcie osobowość, abyście wyrośli na prawych obywateli i dobrych ludzi. Zawsze jednak pamiętajcie, że to właśnie tutaj, w tej szkole, zdobywaliście podstawową wiedzę”.

Na pamiątkę tej uroczystości pierwszaki otrzymały prezenty niespodzianki od pani Burmistrz oraz przypinki, dyplomy i „uśmiechnięte kredki” zakupione przez dyrekcję, a wypełnione prezentami przez rodziców. Na zakończenie święta rodzice zaprosili swoje pociechy i ich nauczycieli na poczęstunek do swoich gabinetów. Mimo sytuacji epidemicznej, koniecznych maseczek i dezynfekcji uroczystość była bardzo wzruszająca i udana. Pierwszoklasistom życzymy, aby każdy dzień spędzony w szkolnych ławkach oraz na szkolnych korytarzach był wesoły i radosny, a nauka była przyjemnością. Życzymy Wam dużo siły i wytrwałości w dążeniu do wiedzy oraz osiągnięcia dobrych wyników w nauce.

B.Sz. i B.I.