Poznajemy postać rotmistrza Witolda Pileckiego - prezentacja dla klas I - III

Koniec września  2021r. upłynął uczniom Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego  w Wędrzynie na poznawaniu historii naszej ojczyzny. Uczniowie klas I - III  odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie pan Mariusz Lubaczewski, nauczyciel historii, przygotował  prezentację multimedialną, poświęconą rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Ten wielki patriota jest w roku szkolnym 2021/2022 patronem naszej szkoły a jednocześnie kolejnym żołnierzem, którego życie i walkę próbujemy przybliżyć naszym najmłodszym uczniom. Opowieści jakie snuł szkolny historyk prowadziły do refleksji i zadawania pytań przez dzieci. Z ciekawością słuchały i zainteresowaniem śledziły losy niezłomnego „człowieka – bohatera”.

Musimy pamiętać i przekazywać młodym pokoleniom wartości i tradycje, ponieważ dopóki pamiętamy, dopóty bohaterowie żyją w naszych sercach i  pamięci.

A.G. i B.Sz.