Środa, 2024-05-15

Imieniny: Dionizego, Nadziei

„Światowy Dzień Pszczoły” wizyta czterolatków w Klubie 17WBZ w Wędrzynie

Dnia 20 maja 2021r.z okazji „Światowego Dnia Pszczoły”, dzieci z grupy  „Jagódki” z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Wędrzynie udały się do Klubu Wojskowego. Tam czekało na nie wiele atrakcji. Dzieci powitały panie pracujące w Klubie oraz zaproszonych gości: panią Karolinę Dutkowiak z Gospodarstwa Pszczelarskiego „Dutkowiak” oraz panią Katarzynę Radej – przedstawiciel CZG-12. Podczas tego spotkania przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, jak ważna jest rola pszczół w przyrodzie, skąd się bierze miód, jak wygląda ul w środku oraz dlaczego pszczelarze noszą specjalne ubranie. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania. Okazało się, że wiedzą bardzo dużo na temat pszczół oraz ich ochrony. Miały również możliwość spróbowania różnych rodzajów miodu oraz wyrażenia opinii na temat jego smaku. Podczas spotkania przeprowadzone zostały także zajęcia edukacyjne o segregacji odpadów. Dzieci dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz jak segregować odpady do określonych pojemników. Na zakończenie przedszkolaki mogły posadzić własne roślinki w plastikowych pojemniczkach, które później mogły zabrać ze sobą do domu. Spotkanie było bardzo ciekawe, a dzięki wielozmysłowemu przedstawieniu tematu z pewnością długo pozostanie w pamięci.

M. Krystman