W Gospodarstwie Pszczelarskim „Dutkowiak” w Sulęcinie

22 kwietnia 2021r. grupy 0”a” i 0”b” ze Szkoły Podstawowej w Wędrzynie  odwiedziły Gospodarstwo Pszczelarskie  „Dutkowiak” w Sulęcinie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla przedszkoli „Skąd się biorą produkty ekologiczne”.  Pan Remigiusz – właściciel pasieki – w bardzo miłej atmosferze opowiadał dzieciom o życiu pszczół, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Miały również przyjemność założyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Na koniec dzieci zwiedziły pomieszczenia, w których robi się i przechowuje miód oraz miały możliwość jego degustacji, znając jego odżywcze właściwości  i walory smakowe.  Serdecznie dziękujemy Panu Remigiuszowi za tak wspaniałą lekcje.

A.Dąbrowska