WIOSENNY OGRÓDEK PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 30 marca 2021 przedszkolaki posiały  w naszych ogródkach warzywa takie jak: szczypiorek, sałatę, pietruszkę, marchewkę. Dzieci w tym dniu były bardzo aktywne. Chętnie brały udział w sianiu i podlewaniu. Nie zabrakło również kwiatków: stokrotek i bratków. Dzieci w ten sposób, utrwalały skąd tak naprawdę biorą się warzywa i co im jest potrzebne by  prawidłowy rosły. Wpajanie, że nasz ogródek jest tak samo ważny jak w domu i musimy być całym oddziałem przedszkolnym  odpowiedzialni za ich pielęgnację. Dzieci już na drugi dzień bacznie obserwowały czy już trzeba podlać. Nie brakuje nam wzorców ogrodników, którzy zaraz za naszym płotem mają piękne malownicze ogródki, które chętnie podziwiamy wraz z naszymi pociechami. Mamy nadzieje, że takie okazy również wyrosną w naszym  przedszkolnym ogródku. Już dzisiaj możemy bacznie podziwiać jak wydostaje się rzodkiew, pietruszka a marchew je dogania.

Aleksandra Sarna