,,Świąteczny czas"

,,Gwiezdne opowiastki" -  przedstawienie jasełkowe

Okres przedświąteczny w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, to czas intensywnych przygotowań do świąt. Dzieci poznały tradycje bożonarodzeniowe, wykonały proste ozdoby świąteczne, ubrały choinki, przygotowały kartki świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Dużo radości i zabawy sprawiło przedszkolakom dekorowanie pierniczków upieczonych przez rodziców z poszczególnych grup. Oprócz tego na kolędowanie przy choince grupa 5 - latków przygotowała przedstawienie jasełkowe pt. „Gwiezdne opowiastki”. Świąteczny nastrój podczas spektaklu podkreślały przepiękne stroje, dekoracje oraz kolędy. Na koniec Dyrekcja naszej szkoły sprawiła wszystkim przedszkolakom  przemiłą niespodziankę w postaci prezentów. Kultywowanie takich tradycji Świąt Bożego Narodzenia dla dzieci jest bardzo ważne. Kiedyś to one zastąpią nas dorosłych w ich przekazywaniu  następnym pokoleniom.

A. Babirowska