DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym z życiu trzylatka. Jak co roku, tuz przed oficjalnym rozpoczęciem nauki w szkołach, w Oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. żołnierza Polskiego w Wędrzynie w dniach 24-26 sierpnia 2020 r. zorganizowano dni adaptacyjne dla dzieci i rodziców. Celem tych zajęć była pomoc w przezwyciężeniu stresu i obaw zwiazanych z pobytem w przedszkolu, który zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców, jest ważnym wydarzeniem.

Dzieci które, po raz pierwszy przekroczyły próg naszego przedszkola,poznały swoich wychowawców oraz miejsce , gdzie bedą wkrótce spędzać czas na nauce i zabawie.Podczas zabaw integracyjnych w grupie maluchy miały mozliwość poznać swoje nowe koleżanki i kolegów, a takze wykonać wspólnie pierwsze prace plastyczne w przedszkolu.

Ostatniego dnia uczestnictwo w zajęciach integracyjnych, zostało nagrodzone specjalnie przygotowanymi na tę okazję pamiątkowymi medalami.

Wszystkim dzieciom i rodzicom życzymy spokoju ducha, w tym trudnym dla wszystkich okresie zmian organizacyjnych oraz dużo sukcesów i radości, związanej z rozpoczęciem nowego etapu edukacji w naszym przedszkolu.

Agnieszka Faber