Konkurs na ,,Najpiękniejszy zeszyt lektur" - rozstrzygnięty!

Dlaczego warto czytać książki?

,,Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela,

kto ją lubi doradcę ma i przyjaciela,

który z nim smutki dzieli, pomaga radości,

chwile nudów odpędza, osładza cierpkości”

Ambroży Grabowski

Przez cały rok szkolny 2019/2020 uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie uczestniczyli w klasowym konkursie na ,,Najpiękniejszy zeszyt lektur”. Zapisywali w nim autorów, tytuły, ilustratorów oraz kilka zdań o przeczytanej książce. Robili również ilustracje do każdej opisanej książki. W ciągu roku szkolnego wychowawczyni pani Beata Imańska sukcesywnie sprawdzała i oceniała zeszyty. Wybuch pandemii COVID – 19 i trudności z nią związane, nie spowodowały przerwy w prowadzeniu zeszytu. Najbardziej wytrwali, korzystali z biblioteczek domowych wzbogacając swój zeszyt o kolejne pozycje literackie. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie dyplomów, i nagród książkowych nastąpiło dopiero we wrześniu, po powrocie do szkoły. Oceniana była staranność w prowadzeniu zeszytu, pismo, ilość opisanych książek oraz estetyka i samodzielność wykonanej przez ucznia ilustracji. Podczas lekcji, w obecności pani dyrektor Anny Kapały, dzieci udowadniały i odpowiadały na pytanie: – Dlaczego warto czytać książki? Pojawiło się wiele argumentów, które miały na celu przekonanie tych, którym czytanie książek nie sprawia jeszcze tyle radości.

Uczniowie obecnej klasy III podjęli się uczestnictwa w nowej edycji klasowego konkursu w roku szkolnym 2020/2021. Pani dyrektor i wychowawczyni, życzyła wszystkim wytrwałości w postanowieniu oraz cudownych wrażeń po przeczytaniu lektur.

B. Imańska