Upragniony powrót do szkoły uczniów z SP w Wędrzynie

WITAJ SZKOŁO!

,,Witaj nam szkoło radosna ,

grająca dzwonkiem co rano !

Dzień dobry, szkoło kochana ! "

Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie 1 września 2020 r. powitała w swoich murach stęsknionych uczniów. Rok szkolny 2020 /2021, to szczególny rok , ponieważ uczniowie będą uczyli się według nowych zasad , które mają zapewnić im , nauczycielom i ich rodzinom bezpieczeństwo. To spotkanie różniło się od poprzednich właśnie ze względu na panującą pandemię koronawirusa.

Dyrektor szkoły - p. Rafał Mueller przekazał szczegółowe informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego w tak trudnym czasie.

Społeczność szkolna pojawiała się według wcześniej ustalonego harmonogramu rozpoczęcia roku szkolnego 2020 / 2021. Pierwszoklasiści powitali szkołę o godz. 9.15, a później kolejno klasy od II - VIII. Wszystko odbywało się w reżimie sanitarnym. Poszczególne grupy klasowe spotykały się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych gabinetach z zachowaniem wszelkich zasad GIS.  Wychowawcy przekazali swoim wychowankom najistotniejsze informacje, zasady. Mocno podkreślali fakt dotyczący zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk po wejściu do szkoły i w czasie codziennych zajęć lekcyjnych.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, personel szkolny, wszyscy czuwali nad tym, by powrót do szkoły był bezpieczny.

Pierwszy dzień za nami !

B.K.