Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282865
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

Umowa partnerska

UMOWA 

o partnerskiej współpracy Szkół Podstawowych 

z Tauche i Wędrzyna


Szkoła Podstawowa z Wędrzyna i z Tauche w dniu dzisiejszym ustalają, że dotychczasowe dobre kontakty zostają podniesione do rangi pełnego partnerstwa.

Umowa partnerska opiera się na dobrych i przyjaznych stosunkach pomiędzy szkołami, jak również na chęci obydwu szkół do pogłębiania współpracy i rozbudowania jej w szerokim zakresie, poprzez nawiązanie osobistych kontaktów uczniów i nauczycieli z obydwu szkół oraz realizacji wspólnych projektów.

Partnerstwo służyć będzie tworzeniu stosunków pełnych zaufania, zrozumienia i szacunku pomiędzy uczniami i nauczycielami obydwu szkół.

Założeniem stron występujących w ramach partnerstwa jest również poznanie i zrozumienie ich historii i kultury oraz szczególnych uwarunkowań.

Szkoły oświadczają, że dla osiągnięcia tych celów, mają zamiar silnie rozwijać wzajemne kontakty poprzez planowanie i realizowanie wspólnych przedsięwzięć oraz projektów. Jednocześnie corocznie organizowane będą obustronne spotkania dzieci i młodzieży w obydwu państwach. Treść współpracy dotyczyć będzie również udziału w szkolnych oraz miejskich kulminacyjnych imprezach i uroczystościach.

Zawarte partnerstwo ma przyczynić się do wzajemnego zbliżenia narodów, polskiego i niemieckiego, w zakresie współpracy szkół.

W nowej wspólnocie narody Europy mają żyć w pokoju i wolności.

We wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że kształtujemy lepszą przyszłość dla obydwu szkół podstawowych, stawiamy swoje podpisy pod tą umową.

Wędrzyn/ Tauche, dnia 8 czerwca 2004r.