Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Czwartek, 2023-09-21

  Imieniny: Darii, Mateusza


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1282942
  • Do końca roku: 101 dni
  • Do wakacji: 274 dni

Rowerowy rajd do złotej jesieni

„ROWEROWY RAJD DO ZŁOTEJ JESIENI"- 
wizyta Szkoły Partnerskiej z Tauche z okazji jubileuszu Szkoły Podstawowej
im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie.

 

 

 

 

 

Złota, polska jesień należy do najpiękniejszych pór roku. W słoneczny, październikowy dzień, do szkoły w Wędrzynie kolejny raz przyjechali zaprzyjaźnieni z nią uczniowie z Grundschule Tauche i ich dyrektor p. E. Karras.

 

Wizyta ta była pierwszym elementem składowym zbliżającego się jubileuszu X-lecia szkoły w Wędrzynie.

 

Po smacznym śniadaniu goście odwiedzili Sulęcińskie Centrum Współpracy Partnerskiej. Wspólnie z Burmistrzem Sulęcina, dyrekcją szkoły i Domu Joannitów - polscy i niemieccy uczniowie mogli uczestniczyć w ważnym wydarzeniu. Było nim uroczyste otwarcie wystawy z okazji X-lecia szkoły w Wędrzynie. Wystawa zdjęć, prac plastycznych, związanych z historią tej szkoły, to wielka rzecz i wielki honor, jak powiedział dyrektor centrum         p. J.Cieluch. To również wyjątkowa okazja, by jeszcze raz wspomnieć ważne momenty z życia tej placówki. Początki szkoły, wycieczki, turnieje i kolejne proekologiczne akcje, Rambit, nadanie imienia szkole w 2007r. Emocji dostarczyły fotografie z pożegnania absolwentów, z kolejnych partnerskich wizyt w Tauche i w Wędrzynie, czy z rodzinnych pikników.

 

Burmistrz, p. Zbigniew Gruca przypomniał zwiedzającym wystawę słowa burmistrza Kamen: „Pamiętajmy, by droga partnerstwa i współpracy nie zarosła trawą" - bowiem trwająca od 2004r. współpraca szkół z Wędrzyna i z Tauche jest niezwykle ważnym ogniwem partnerstwa polsko-niemieckiego w naszym regionie.

 

Wspólna fotografia na tle nowoczesnego obiektu Domu Joannitów i wpisy do pamiątkowej kroniki zakończyły część pierwszą projektu. Następnie uczestnicy pojechali do Wędrzyna, bowiem w szkole czekali już na nich polscy koledzy i szkolne rowery.

 

Teraz już mogli młodzi cykliści razem pojechać nad jezioro. Tam bowiem rozpoczynały się zawody sportowe.          W I Wędrzyńskim Biegu z okazji X-lecia szkoły wzięły również udział drużyny sportowe z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych w Sulęcinie i w Trzemesznie.

 

Mnóstwo rozmaitych nagród rzeczowych, puchary i medale zawisły na piersiach najlepszych biegaczy, stających na specjalnie przygotowanym podium. I wszyscy, zarówno ci najmłodsi z klas I-III, jak i starsi koledzy, otrzymali pamiątkowe dyplomy. Koledzy z Tauche również zabiorą do domu kilka atrakcyjnych nagród.Smaczna grochówka i kubek słodkiej herbaty, przygotowane przez rodziców, rozgrzały i dostarczyły energii młodym sportowcom.

 

Dyrektor, p. E. Jakóbczak uhonorowała p. E. Karras medalem „Przyjaciel Szkoły Podstawowej w Wędrzynie". Dziękując, dyrektor E. Karras - pogratulowała biegaczom ich sukcesów i złożyła serdeczne życzenia na ręce          dyrektor E. Jakóbczak, z okazji jubileuszu szkoły w Wędrzynie, wręczając piękną, jesienną kompozycję kwiatową na pamiątkę tego spotkania.

 

Projekt kontynuowano poprzez wspólne działania plastyczne.  „Jesienna impresja" to temat prac, które dzieci w mieszanych, polsko-niemieckich grupach, malowały węglem.

 

Wreszcie uczestnicy spotkania ruszyli na rowerach leśnymi ścieżkami wokół jeziora i nie mieli wielkiej ochoty by wracać do szkoły, chcieli pewnie troszkę przedłużyć wspólnie spędzone chwile. Rzeczywiście, żal było się rozstać w ten piękny, słoneczny dzień, zarówno naszym dzieciom,jaki i gościom z Tauche.

 

 

 

Katarzyna Borowiecka

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć w naszej Galerii.