Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287749
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Wiosenne drzewka

Wiosenne prace plastyczne zawsze wprowadzają w dobry nastrój. Soczyste kolory, kwitnące pąki kwiatów na drzewach owocowych, unoszący się , unoszący się w powietrzu zapach świeżości sprawia, że to moja ulubiona pora roku.  Dziś chciałam pokazać kilka technik plastycznych, z jakich możecie wykonać wiosenne drzewko.

Do wykonania wiosennych drzewek przydadzą się różne artykuły plastyczne i akcesoria.

Można wydrukowac lub narysować dziecku drzewko. Starsze dzieci mogą samodzielnie ja narysować.  Drzewo moż namalowac farbami, tuszem lub wykleić bibułą czy plasteliną.

Liście na drzewach możemy odbijac liścmi znalezionymi na dworze, możemy je odrysowywać, rysować samodzielnie, stemplować.

Do malowania możemy używać np. pedzla, szczotki, gąbki, patyczków, pomponika, ziemniaka, kawałek tektury czy folia bąbelkowa.

Podobnie jest z wykonaniem wiosennych kwiatów na drzewie. Można wykonac je z plasteliny, bibuły, możemy rozcierać pastele, stemplować.  W twórczości najpiękniejsze jest to , że w jendej pracy możemy użyć kilku technik plastycznych.  Tu nie trzeba się bać, że coś pójdzie nie tak , że nie wyjdzie, bo przy malowaniu drzewa można sobie pozwolić na dużą ekspresję, a efekt i tak będzie piękny.