Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287668
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Bocian z papieru

Bocian z papieru to prosty i fajny pomysł na pracę plastyczną. Moja propozycja bociana to wesoła i ciekawa dekoracja na parapet.

Do wykonania bociana potrzebujemy:

* 2 białe kartki  z bloku A4

* czarny i czerwony papier;

* nożyczki i klej;

* jeśli nie mamy czarnej i czerwonej kartki możemy ponalowac ją farbkami.

Podstawa naszego bociana jest stożek. Wykonujuemy go z białej kartki zwijając ją do środka i podklejając na końcu boki. Zrobienie stożka  z papieru jest dość prostym zadaniem, z którym nie powinniśmy mieć większego problemu. Można skorzystać również z szablonu zamieszczonego w zdjęciach.

Jeśli stożek jest już wycięty i sklejony to zabieramy się za skrzydła. Rysujemy na kartce od jednego do drugiego boku duży łuk , a nastepnie linię falistą po środku i na dole. Skrzydła możemy okleić czarnym papierem, bibułą lub pomalować farbami, bądź wykleic plasteliną.

Wyciete skrzydło zostawiamy do wyschnięcia, jeśli malowaliśmy je farbami i zabieramy się za wycięcie kolejnych części naszego papierowego bociana.

Z białej kartki wycinamy okrągłą głowę, a z czerwonej długie nogi i dziób.  Nogi będziemy potem zwijać w harmonijkę , a dziób najłatwiej wyciąć w długi trójkąt z kawałka złożonej na pół czerwonej kartki. Oczy wycinamy z białego i czarnego papieru, ale możemy również namalować je czarnym pisakiem czy kredką.

Przystępujemy do składania naszego bociana :)

Najpierw zwijamy jego nogi w harmonijkę, a następnie przyklejamy je do podstawy stożka. Do głowy bociana doklejamy dziób i oczy  i dopiero głowę przyklejamy do wierzchołka stożka. Na koniec doklejamy skrzydła i nasz bocian  z papieru jest już gotowy!!!