Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287690
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Plastyka w świetlicy 3

   PRACE Z WYKORZYSTANIEM ELEMENTÓW NIETYPOWYCH


1. PRACE Z UŻYCIEM PŁATKÓW KOSMETYCZNYCH

Białą kartkę pokrywamy farbą plakatową. Przygotowujemy płatki kosmetyczne, smarujemy je z jednej strony klejem. Nastepnie na wyschniętej części kartki tworzymy z nich kompozycję.  Mazakiem dorysowujemy brakujące elementy.

2. PRACE Z WYKORZYSTANIEM DREWNIANYCH WIÓR Z OŁÓWKÓW I KREDEK

Wykorzystujemy cieńkie skrawane wióry, które powstają podczas ostrzenia ołówka czy kredek. Na białej lub kolorowej kartce  z bloku odrysowujemy wybrany szablon. Część elementów kolorujemy kredkami. Resztę elementów smarujemy mocnym klejem (vicol lub magic) i wypełniamy wiórami z ołówka czy kredek.

3. MALOWANIE PATYCZKAMI KOSMETYCZNYMI

Na przygotowanym na kartce szkicu za pomocą patyczka do uszu stemplujemy  "kukleczkujemy" obraz. Na kolkorowej kartce dobrze wygląda obraz wykonany białą farbą, zaś na białek kartce wykonany kolkorowymi farbami.

4. BARWIENIE RURKĄ DO NAPOJÓW

Mocno rozcieńczone farby wodne lub tusze spuszczamy dużymi kroplami na papier  i za pomocą plastikowej rurki do napojów rozdmuchujemy je w różne strony (dmuchamy dość mocno).  W zależnośći od kierunku rozdmuchiwania otrzymujemy różnej grubości "niteczki". Najcieńsze wzorki uzyskamy  wówczas, gdy trzymamy rurkę pionowo do papieru i  w trakcie dmuchania poruszamy nią energicznie w różne strony.

5. WYPEŁNIANIE POWIERZCHNI MATERIAŁEM PRZYRODNICZYM

Przygotowujemy kartki  z narysowanymi dowolnymi konturami lub gotowe szablony. Pokrywamy ich powierzchnię klejem, a nastepnie wypełniamy, np. nasionami. Doskonałym materiałem przyrodniczym są również suszone liście.

6.  PRACE Z WYKORZYSTANIEM POJEMNIKÓW PO JAJKACH

Z wytłoczek po jajkach wycinamy elementy przypominające doniczki  i pozostałe elementy bukietów:
 kwiaty, liście. Papierowy wzór futryny okiennej naklejamy na kartkę  papieru, ustawiamy doniczki z wytłoczek i układamy dowolne kwiatowe kompozycje.