Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
szkoła tel. (95) 755 91 20
przedszkole tel (95) 717 65 49
E - mail: spwedrzyn@go2.pl
Sekretariat czynny
poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00
szkoła tel. (95) 755 91 20
przedszkole tel (95) 717 65 49
E - mail: spwedrzyn@go2.pl
Niedziela, 2023-09-24
Imieniny: Dory, Gerarda
PRACE Z WYKORZYSTANIEM ELEMENTÓW NIETYPOWYCH
1. PRACE Z UŻYCIEM PŁATKÓW KOSMETYCZNYCH
Białą kartkę pokrywamy farbą plakatową. Przygotowujemy płatki kosmetyczne, smarujemy je z jednej strony klejem. Nastepnie na wyschniętej części kartki tworzymy z nich kompozycję. Mazakiem dorysowujemy brakujące elementy.
2. PRACE Z WYKORZYSTANIEM DREWNIANYCH WIÓR Z OŁÓWKÓW I KREDEK
Wykorzystujemy cieńkie skrawane wióry, które powstają podczas ostrzenia ołówka czy kredek. Na białej lub kolorowej kartce z bloku odrysowujemy wybrany szablon. Część elementów kolorujemy kredkami. Resztę elementów smarujemy mocnym klejem (vicol lub magic) i wypełniamy wiórami z ołówka czy kredek.
3. MALOWANIE PATYCZKAMI KOSMETYCZNYMI
Na przygotowanym na kartce szkicu za pomocą patyczka do uszu stemplujemy "kukleczkujemy" obraz. Na kolkorowej kartce dobrze wygląda obraz wykonany białą farbą, zaś na białek kartce wykonany kolkorowymi farbami.
4. BARWIENIE RURKĄ DO NAPOJÓW
Mocno rozcieńczone farby wodne lub tusze spuszczamy dużymi kroplami na papier i za pomocą plastikowej rurki do napojów rozdmuchujemy je w różne strony (dmuchamy dość mocno). W zależnośći od kierunku rozdmuchiwania otrzymujemy różnej grubości "niteczki". Najcieńsze wzorki uzyskamy wówczas, gdy trzymamy rurkę pionowo do papieru i w trakcie dmuchania poruszamy nią energicznie w różne strony.
5. WYPEŁNIANIE POWIERZCHNI MATERIAŁEM PRZYRODNICZYM
Przygotowujemy kartki z narysowanymi dowolnymi konturami lub gotowe szablony. Pokrywamy ich powierzchnię klejem, a nastepnie wypełniamy, np. nasionami. Doskonałym materiałem przyrodniczym są również suszone liście.
6. PRACE Z WYKORZYSTANIEM POJEMNIKÓW PO JAJKACH
Z wytłoczek po jajkach wycinamy elementy przypominające doniczki i pozostałe elementy bukietów:
kwiaty, liście. Papierowy wzór futryny okiennej naklejamy na kartkę papieru, ustawiamy doniczki z wytłoczek i układamy dowolne kwiatowe kompozycje.