Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287872
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Plastyka w świetlicy

Chciałabym zaprezentować różnorodne techniki plastyczne, które można wykorzystać zarówno na świetlicy, jak i w domu. Każda technika plastyczna posiada specyficzne właśvciwości i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności, które dziecko nabywa w czasie jej realizacji. Niektóre z technik są znane i powszechnie stosowane, inne mogą byćv nowością i ukażą odmienny sposób pracy twórczej.

Zapraszam do zapoznania się z technikami. :)

1. RYSOWANIE OŁÓWKIEM I GUMKĄ

Całą kartkę od bloku (najlepiej technicznego) pokrywsmy ołówkiem. Następnie gumką ścieramy dowolne wzory lub konkretny rysunek.

2. OBRYSOWYWANIE DŁONI I JEJ KOLOROWANIE

Ołówkiem obrysowujemy własną dłoń, następnie kolorujemy ja i ozdabiamy według własnego pomysłu.

3.  RYSOWANIE ŚWIECĄ

Na kartce od bloku wykonujemy rysunek świecą, następnie powierzchnię kartki pokrywamy farbą.

4. RYSOWANIE NITKĄ

Przygotowujemy nitki różnej grubości oraz farby w różnych kolorach. Nitkę zanurzamy w farbie, unosimy ją nad kartkę i energicznie puszczamy. Nitka przybiera dowolny kształt. Nakrywamy ją drugą czystą kartką. Następnie rozdzielamy kartki . Działąnia można powtórzyć kilka razy zanurzając nitki o różnej grubości w różnych kolorach farb.

5. MALOWANIE NA GAZIE

Przygotowujemy kartkę z bloku technicznego. Pokrywamy ją klejem i kładziemy na to gazę higieniczną. Dokładnie ją dociskamy, starając się uzyskać jak najbardziej gładka powierzchnię. Na tak przygotowanym podłożu malujemy obrazek farbami plakatowymi.

6. MALOWANIE NA MOKRYM PAPIERZE. TCHNIKA "MOKRE W MOKRYM"

Kartkę z bloku rysunkowego nawilżamy wodą. Na mokrej powierzchni malujemy akwarelami . Kolory powinny zlewać się i łączyć ze sobą tworząc jednocześnie ciekawe wzory.

7. MALOWANIE PASTĄ DO ZĘBÓW

Kartkę z bloku malujemy farbami plakatowymi na dowolny temat, a nastepnie pastą do zębów malujemy elementy wysszczególnione. Na kolorowej kartce możemy malowac bezpośrednio pastą.