Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie


 • Kontakt

  Sekretariat czynny

  poniedziałek - piątek 7:00 - 15:00

  szkoła tel. (95) 755 91 20   

  przedszkole tel  (95) 717 65 49

  E - mail: spwedrzyn@go2.pl


 • Kalendarium

  Niedziela, 2023-09-24

  Imieniny: Dory, Gerarda


 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1287835
  • Do końca roku: 98 dni
  • Do wakacji: 271 dni

Biblioteka

Biblioteka

  W naszych zbiorach bibliotecznych liczących 5260 woluminów można znaleźć nie tylko lektury szkolne. Biblioteka poleca też młodzieżową literaturę beletrystyczną, poradniki  hobbystyczne, literaturę popularno-naukową z różnych dziedzin wiedzy.

  Dla zainteresowanych rodziców w bibliotece dostępne są poradniki i literatura fachowa  nt. pracy  z dzieckiem sprawiającym trudności wychowawcze, wychowywania dzieci, form spędzania z nim czasu wolnego.

  Od roku szkol. 2006/2007 w bibliotece działa Szkolne Centrum Multimedialne, które szkoła pozyskała ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie mogą korzystać z komputerów w celach edukacyjnych.

  Biblioteka aktywnie uczestniczy w życiu szkoły przygotowując dla uczniów różnego typu imprezy np. ,,Pasowanie na Czytelnika”, „Konkurs Pięknego Czytania”, ,,Konkurs Recytatorski”, Kiermasz Taniej Książki itp.(więcej informacji o tych wydarzeniach można znaleźć w zakładce; wydarzenia i galerii).

  Wielką radość sprawiają nam wizyty młodych czytelników w naszej szkolnej  bibliotece. Mamy również nadzieję, że odznaka ,,Dużo czytam” oraz nagrody książkowe wręczane na zakończenie roku szkolnego dla najbardziej zaangażowanych czytelników, pozostają miłą pamiątką z pobytu w naszej szkole.

 

                                                                  Wszystkich serdecznie zapraszamy

 

                                                                                

 

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz
REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOŁY PODSTAWOWEJ im. ŻOŁNIERZA POLSKIEGO  w WĘDRZYNIE

1. Użytkownikami  biblioteki szkolnej są  uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice.

2. Ze zgromadzonych w bibliotece zbiorów można korzystać:

·         wypożyczając do domu, wyłącznie na swoje nazwisko

·         w czytelni na miejscu

3. Jednorazowo  można wypożyczyć 3 książki na okres dwóch tygodni. W przypadkach uzasadnionych może prosić o prolongatę.

4. Książki i czasopisma potrzebne na lekcje można wypożyczać za zgodą nauczyciela bibliotekarza.

5. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem (popisaniem, poplamieniem itp.) i zgubieniem.

6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zagubienie książki. W takich przypadkach zobowiązany jest do odkupienia tego samego tytułu lub innego w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem.

7. Wypożyczone książki i inne rodzaje dokumentów bibliotecznych czytelnik powinien zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego.

8. W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków, picia napojów, używania telefonów komórkowych.

9. W czytelni dostępne są szachy i inne edukacyjne gry planszowe, z których uczniowie po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem,  mogą swobodnie korzystać.

 

10.W trakcie zajęć warsztatowych w czytelni biblioteki( teatrzyk, zaj. plastyczne, itp.) uczniowie zachowują szczególną ostrożność i stosują się do poleceń nauczyciela.

 

11. Bibliotekarz w ramach swych obowiązków współpracuje z innymi szkołami i różnymi instytucjami kulturalno-oświatowymi.

 

12. Czytelnik ma możliwość wypożyczenia książek na okres wakacji, po wcześniejszym rozliczeniu się za miniony rok szkolny.

 

13. Ze stanowiska komputerowego można korzystać w godzinach pracy biblioteki, pod opieką nauczyciela.

 

14. W przypadku potrzeby wykorzystania środków multimedialnych, bibliotekarz prowadzi zajęcia w pracowni informatycznej.