Wigilie klasowe 2019

Jest taki dzień, bardzo ciepły,

choć grudniowy, dzień, zwykły dzień,

w którym gasną wszelkie spory…”

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. To czas, który kojarzy nam się z zapachem choinki i piernika, to czas życzeń, czas w którym słychać śpiew pięknych, polskich kolęd. W polskiej tradycji Wigilia uważana jest za najbardziej rodzinny dzień w roku. Nasze szkolne, klasowe „rodziny” również poddały się tej niezwykłej aurze. Wigilie klasowe to czas na życzenia i łamanie się opłatkiem, a także okazja, by ze sobą porozmawiać, jeszcze bardziej zintegrować, pośpiewać kolędy. W Szkole Podstawowej im Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyły się w piątek 20.12.2019r. Po dwóch godzinach lekcyjnych, wszystkie oddziały spotkały się z wychowawcą i zaproszonymi rodzicami w swoich gabinetach, które w tym dniu były prawdziwymi salonami przystrojonymi na przyjęcie gości. Na stołach oczywiście nie mogło zabraknąć pysznych dań i wielu słodkości, przygotowaniem których zajęli się rodzice, za co serdecznie dziękujemy. Wigilie klasowe upłynęły w atmosferze wzajemnej życzliwości i pokoju, a co do złożonych życzeń... Miejmy nadzieję, że spełnią się wszystkie! Jak przystało na wieczerzę wigilijną, po posiłku nadszedł czas na wspólne, radosne kolędowanie.

B.Sz.