Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Wędrzyński Samorząd Uczniowski na Wigilii Miejskiej w Sulęcinie

Miejska Wigilia na sulęcińskim  rynku co roku cieszy się dużą frekwencją. Przychodzą na nią nie tylko ludzie ubodzy, ale także samotni oraz ci, którzy po prostu chcą w świątecznej atmosferze złożyć życzenia innym mieszkańcom. O godz. 15.00, 15.12.2019r., po ciepłych słowach Burmistrza Sulęcina Dariusza Ejcharta oraz księdza proboszcza Piotra Mazurka,  mieszkańcy naszego miasta mogli podzielić się opłatkiem oraz spróbować  tradycyjnych potraw wigilijnych, ciasta oraz barszczu. Nie zabrakło tam również naszej szkoły. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego, oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, przygotowali i rozdawali mieszkańcom „wigilijne sianko” - symbol tradycji i naszej wiary. Uczestnicy przedświątecznego spotkania z uśmiechem witali przebranych za renifery uczniów i chętnie brali upominek. W zamian otrzymaliśmy płynące z serca życzenia wesołych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Miło włączyć się w akcję, która zbliża do siebie ludzi i napełnia serca nadzieją na lepsze jutro.

B. Sz.