Wolontariusze z SP Wędrzyn w schronisku ,,AZORKI"

Schronisko - azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie 7 grudnia 2019r. po raz kolejny zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i zrobili mikołajkowy prezent psiakom ze schroniska „Azorki” w Gorzowie Wlkp. Nasi szkolni wolontariusze wykazali się niezwykłą empatią i wrażliwością wobec zwierząt. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym. Nie był to dla nas jednorazowy wyjazd. Będziemy odwiedzać schronisko i może następnym razem wyprowadzimy na spacer któregoś z pupilów. Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji.

B.Sz.