,,Święto Latawca" i sukces wędrzyńskich uczniów

W niedzielę, 6 października  na Stadionie Miejskim im. S. Ożoga w Sulęcinie odbyły się po raz kolejny zawody o Puchar Burmistrza Sulęcina w puszczaniu latawców.  Komisja oceniała przyniesione „cuda” w dwóch kategoriach: latawce skrzynkowe oraz latawce płaskie, pomysłowość oraz wkład pracy uczestników. Po mroźnym poranku, pogoda okazała się łaskawa i zawody przebiegły w miłej, słonecznej aurze. Jak się okazało prawie wszystkie nagrody powędrowały do wędrzyńskich uczniów. W kategorii latawców skrzynkowych II miejsce zajął Igor Starybrat, natomiast w kategorii latawców płaskich ,,zgarnęliśmy” wszystko - I miejsce Hubert Jankowiak, II miejsce Brayan Strankowski i III miejsce Oliwier Malinowski. Udział wzięły też inne dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie: Oliwia Ćwierkiewicz, Antoś Ćwierkiewicz, Zofia Gajowniczek, Tobiasz Terech, Lena Piernik i Miłosz Piernik. Jak widać przedszkolaki już angażują się w konkursach. Wielkie brawa dla dzieci za promowanie szkoły w środowisku lokalnym i dla rodziców za zaangażowanie i chęć zabawy ze  swoimi pociechami. „Tak długo jesteśmy młodzi, jak długo potrafimy się bawić jak dzieci”.

B.Sz.