Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Jubileuszowy Zjazd Cyklistów

Dnia 21 września 2019r., po raz kolejny, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie, wzięli udział Międzynarodowym Zjeździe Cyklistów, który odbył się w Sulęcinie po raz dwudziesty piąty. Grupa cyklistów wędrzyńskiej podstawówki, wyjątkowo licznie, zebrała się przy wędrzyńskich garażach, żeby rozpocząć rowerową przygodę. Uroczystości oficjalnego otwarcia Zjazdu Cyklistów dokonał Burmistrz Sulęcina, p. Dariusz Ejchart wraz z zaproszonymi gośćmi. Z okazji jubileuszu nagrodzone zostały osoby zaangażowane od lat w organizację tego rowerowego święta. Pogoda dopisała, więc ponad 90 - osobowa grupa uczniów z wędrzyńskiej podstawówki wraz z nauczycielami i rodzicami, wyruszyła wyznaczoną trasą. Najmłodsi cykliści, dzielnie dotrzymywali kroku starszym kolegom, którzy jechali już kolejny raz. Zgodnie z planem cała grupa dotarła na metę zjazdu, która znajdowała się na Uroczysku Lubniewsko, gdzie odbył się piknik turystyczno - rekreacyjny. Chętni uczniowie wzięli udział w zorganizowanych zabawach i konkursach.  Spędzanie wolnego czasu na powietrzu, w ruchu, to najlepsza forma rekreacji. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Wędrzyna, urokliwą trasą wzdłuż Żubrowskich Wąwozów. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy pomogli w opiece i zabezpieczaniu trasy przejazdu. Zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

K. K.