Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Przedszkolaka. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera. W uroczystości udział wzięły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz grupa klasy zerowej. Impreza rozpoczęła się od przemówienia Pani Wicedyrektor Anny Kapały, która złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedszkolakom. Dzieci śpiewały swoje ulubione piosenki: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Krasnoludki”, „Koła autobusu kręcą się”. Przy wesołych rytmach muzyki zatańczyły „taniec kaczuszek” oraz brały udział w różnych konkursach i zabawach na świeżym powietrzu, tj. zabawy z chustą animacyjną, przeciąganie liny czy tor przeszkód. Panie nauczycielki przebrały się za różne postacie, co sprawiło dzieciom wiele radości i pozwoliło, aby na twarzach wielu z nich pojawił się uśmiech. Zabawom nie było końca. Na zakończenie imprezy każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Był to dzień przede wszystkim wspólnego przeżywania radości, a ciepła i serdeczna atmosfera, która towarzyszyła wszystkim, pozwoliła, aby na długo pozostał on w naszej pamięci.

Monika Krystman