Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w SP w Wędrzynie

W przeddzień  Ogólnopolskiego  Dnia  Głośnego  Czytania, w piątek 28.09.2018r., miała miejsce ciekawa forma integracji i współpracy między oddziałami szkolnymi. Uczniowie klasy 2 i 3b , postanowili „poczytać głośno” swoim młodszym kolegom z oddziału przedszkolnego. Przygotowane bajki czytali: Zofia Łukaszkiewicz i Ksawery Stolarczyk z klasy 2, Karol Nowogran i  Mikołaj Urbański z klasy 3b. Chłopcy  z  klasy trzeciej odczytali  fragmenty  opowiadania o dalszych przygodach Słodziaków, napisanego na konkurs  przez koleżankę z klasy Oliwię Umecką. Przedszkolaki słuchały z wielkim zaciekawieniem i obiecały, że też kiedyś będą czytać głośno swojemu rodzeństwu. W Polsce ,,Dzień Głośnego Czytania"  ma już 10 - letnią tradycję. Został ogłoszony w 2001r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki i stał się kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak: rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa. Czytajmy dzieciom codziennie, zachęcajmy, by same czytały i czerpały z tego radość!

B.Sz.