Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego 2018/19

Dnia 24.09.2018r. w Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie klas III - VIII oraz nauczyciele. W głosowaniu udział wzięło 136 osób, które wybierały swoich przedstawicieli spośród 12 kandydatów. Wśród wszystkich oddanych głosów, pięć było nieważnych. Komisja wyborcza w składzie: Marta Horbejczuk kl.3a, Oliwia Umecka kl.3b, Zofia Stańczyk kl.4a, Kinga Gromulska kl.4b, Amelia Kwiecień kl.5, Kacper Łysiak kl.6a, Wiktor Glinczewski 6b, Kacper Pietrzak kl.7 i Karolina Jakóbczak kl.8 czuwała nad prawidłowym przebiegiem glosowania i po jego zakończeniu, dokonała obliczeń głosów. Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów, byli goście honorowi: dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak, wicedyrektor Anna Kapała, pedagog szkolny Agnieszka Łukaszkiewicz oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego Beata Szymańczuk. Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy  przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych decyzji. Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego, w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym  przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

1. Jan Pietrzak klasa 6b: 70 głosów - PRZEWODNICZĄCY SAMORZĄDU UCZNIOWSKEGO
  2. Dominik Matelski klasa 6a: 69 głosów - ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO
  3.  Julia Kozicka klasa 7:  55 głosów - SKARBNIK

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Pozostałym kandydatom dziękujemy za udział i zachęcamy do wspierania działań SU w roku szkolnym 2018/2019.

B. Sz.